2021-10-12

Wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu

W niedzielę 24 października rozpoczynamy w naszej parafii wieczystą adorację Najświętszego Sakramentu, która trwać będzie nieprzerwanie całą dobę i zakończy się w poniedziałek 25 października.

Tego dnia (24 października, niedziela) wyjątkowo nie będzie modlitwy różańcowej o godz. 11.00. Zapraszamy do naszej świątyni na godz. 18.00, gdzie Różańcem rozpoczniemy czas całodobowej adoracji.

Harmonogram dyżurów modlitewnych zostanie umieszczony w gablocie.

Tradycyjnie adoracja w kościele potrwa do północy. Następnie Najświętszy Sakrament zostanie przewieziony do kaplicy w Turznie, gdzie adoracja potrwa do godz. 7 rano. Od godz. 7.00 kontynuować będziemy adorację w kościele. Zakończenie adoracji w poniedziałek Mszą św. o godz. 17.00.

Adoracja to czas szczególny dla parafii. Włączamy się w modlitewny nurt całej diecezji. Niech Pan Jezus nie pozostaje sam, czuwajmy przy Nim i z Nim, by wypraszać łaski dla siebie, swoich rodzin, naszej parafii i całej diecezji. Warto sobie przypomnieć, że za półgodzinną adorację Najświętszego Sakramentu można przy spełnieniu pozostałych warunków (stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., brak przywiązania do grzechu i modlitwa w intencjach papieskich) uzyskać odpust zupełny za siebie lub za zmarłych.

Oprócz wywieszonego harmonogramu prosimy o zgłaszanie się osób lub rodzin na konkretne godziny czuwania tak, by Pan Jezus nie pozostawał sam. Zgłaszać się możemy w zakrystii u Księdza Proboszcza.

Bóg wypełnia ten czas swoją łaską! Wypełnijmy go także my swoją obecnością!