Parafia Wniebowzięcia
w Gostkowie

2024-05-31

25. rocznica wizyty Jana Pawła II w Toruniu - diecezjalne dziękczynienie

7 czerwca w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa przypada 25-ta rocznica pobytu papieża Jana Pawła II w Diecezji Toruńskiej.

Jesteśmy wdzięczni Bogu za dar tego spotkania oraz beatyfikacji ks. Stefana W. Frelichowskiego - kapłana, który żyjąc pośród nas, wzrastał w świętości i dał świadectwo wiary i miłości, aż po ofiarę z własnego życia. Chcemy podziękować Bogu za te wydarzenia.

Program:
  •     godz. 15.45 -  w katedrze odbędzie się  apel słowno-muzyczny na podstawie słów św. Jana Pawła II wypowiedzianych 25 lat temu na toruńskim lotnisku.
  •     godz. 16.00 -  Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem bp. Wiesława Śmigla. Po Eucharystii odprawione zostanie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Po Mszy św. świętowanie wypełni jeszcze Festival „Song of songs” w toruńskiej Fosie Zamkowej. Rozpoczęcie o godz. 18.00.

Wystąpią muzyczne zespoły zagraniczne: Jesus Cabello (Hiszpania), Dominika Gurbalova (Słowacja), Lin D (Szwecja), Vanessa Mioc (Chorwacja), Stan Fortuna (USA), Hillsong Worship (Jay Cook) z towarzyszeniem Sienna Gospel Choir (Wielka Brytania/Polska) oraz zespoły polskie: 2Tm 2, 3, Owca, Siewcy Lednicy.

W związku z rozpoczęciem obchodów uroczystości apelem słowno-muzycznym prosimy kapłanów i wiernych o wcześniejsze przybycie do bazyliki katedralnej, tak, by nie zakłócać przebiegu programu artystycznego.