2021-11-18

Pomoc dla poszkodowanych w pożarze

Zapewne większość z Was już wie, jakie nieszczęście spotkało naszych parafian: Państwa Marię i Zenona oraz Panią Joannę.Na szczęście nic im się nie stało i ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Utracili jednak swoje domy i cały dobytek.

Jako wspólnota parafialna chcemy wesprzeć naszych parafian, sąsiadów i przyjaciół, którzy zostali poszkodowani w tym pożarze. Razem z członkami Rady Parafialnej ustaliliśmy, że przez najbliższe dwie niedziele (21 i 28 listopada) przy naszym kościele (przed i po Mszach św.) zorganizujemy zbiórkę do puszek na pomoc poszkodowanym.

Ponadto w kruchcie kościoła (od najbliższej niedzieli) zostaną wyłożone książki, które będzie można zabrać za dobrowolną ofiarą. Zebrane w ten sposób pieniądze także przekażemy poszkodowanym w pożarze.
Z tego miejsca pragnę serdecznie podziękować wszystkim służbom ratunkowym, w sposób szczególny naszym strażakom, którzy z poświęceniem i odwagą podjęli się akcji ratunkowej. Jesteście naszymi BOHATERAMI!

Pamiętajmy o naszych parafianach w codziennej modlitwie osobistej.

Na chwilę obecną trudno jest mówić o pomocy rzeczowej w postaci mebli czy sprzętu AGD. Najważniejsza jest pomoc finansowa, by rodziny mogły zaspokoić najważniejsze bieżące potrzeby, a w przyszłości owocnie wykorzystać pieniądze na odbudowę domów. Osoby, które nie są z naszej parafii, a chciałyby wesprzeć poszkodowanych prosimy o kontakt z księdzem proboszczem. Można także dokonywać wpłat na konto parafii tytułem: Dla pogorzelców. Numer konta: 53 9511 0000 0055 5555 2000 0050.
Jesteście niesamowici! Już wpływają pierwsze ofiary. W imieniu poszkodowanych składam wielkie dzięki!
Bóg zapłać za okazane serce!

Uruchomiona została także zbiórka na zrzutka.pl - https://zrzutka.pl/txyy35
ks. Paweł Borowski