2021-11-27

Roraty 2021

Rozpoczął się Adwent, a wraz z nim Roraty, które według staropolskiej tradycji i zaleceń Komisji Liturgicznej powinny być sprawowane o świcie.

Roraty w naszej parafii sprawować będziemy we wtorki, czwartki i soboty o godz. 7 rano.

Zachęcam do licznego udziału nie tylko dzieci, ale także młodzież i dorosłych. Przychodzimy z lampionami lub świeczkami (mogą być np. wkłady do zniczy), które są symbolem naszego oczekiwania na Chrystusa, który jest Światłością świata.

Każdego dnia Adwentu (nie tylko na Roratach) dzieci,a także dorośli będą otrzymywać kartonowe bombki z nadrukowanymi zadaniami do wykonania. Kto nie może uczestniczyć w Roratach zapraszam, by podjąć trud uczestnictwa w Mszach wieczornych.