Parafia Wniebowzięcia
w Gostkowie

2021-10-17
XXIX Niedziela Zwykła

1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
poniedziałek – święto św. Łukasza Ewangelisty
środa – wspomnienie św. Jana Kantego
piątek – uroczystość św. Jana Pawła II.

2. Nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do piątku między Mszami o godz. 17.30, w sobotę
o godz. 11.00. Dzieci uczestniczące w Różańcu będą otrzymywały obrazki.

3. W miesiącu październiku w każdą środę po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszam na katechezy
o sakramencie pokuty i o odpustach.

4. Dziś na Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie dla dzieci i rodziców w ramach przygotowania do
I Komunii św.

5. W ubiegłą niedzielę w ramach kolekty gospodarczej zebraliśmy 2567 zł, a na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia 859 zł. Bóg zapłać za ofiarność.

6. W przyszłą niedzielę spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, które  odbędzie się w łączności z Mszą św. o godz. 11.30.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w naszej parafii wieczystą adorację Najświętszego Sakramentu. Tego dnia wyjątkowo nie będzie modlitwy różańcowej o godz. 11.00. Zapraszam do naszej świątyni na godz. 18.00, gdzie Różańcem rozpoczniemy czas całodobowej adoracji. Harmonogram dyżurów wywieszony jest w gablocie. Tradycyjnie adoracja w kościele potrwa do północy. Następnie Najświętszy Sakrament zostanie przewieziony do kaplicy w Turznie, gdzie adoracja potrwa do godz. 7 rano. Od godz. 7.00 kontynuować będziemy adorację w kościele. Zakończenie adoracji
w poniedziałek Mszą św. o godz. 17.00. Adoracja to czas szczególny dla parafii. Niech Pan Jezus nie pozostaje sam, czuwajmy przy Nim i z Nim, by wypraszać łaski dla siebie, swoich rodzin, naszej parafii i całej diecezji. Przypominam, że za półgodzinną adorację Najświętszego Sakramentu można przy spełnieniu pozostałych warunków (stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., brak przywiązania do grzechu i modlitwa w intencjach papieskich) uzyskać odpust zupełny za siebie lub za zmarłych. Oprócz wywieszonego harmonogramu proszę o zgłaszanie się w zakrystii osób lub rodzin na konkretne godziny czuwania tak, by Pan Jezus nie pozostawał sam.

8. Za tydzień rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Misji Świętych. Pamiętajmy w modlitwie o misjonarzach duchownych i świeckich z naszej diecezji, którzy posługują w Argentynie, Boliwii, Chinach, na Kubie i na Madagaskarze.

9. W niedzielę 31 października w świetlicy w Turznie organizujemy Bal Wszystkich Świętych dla dzieci z naszej parafii. Warunkiem uczestnictwa jest przebranie za wybranego świętego – najlepiej patrona. Więcej szczegółów za tydzień.

10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W najnowszej „Niedzieli” przeczytamy m.in.
o odpowiedzialności świeckich za Kościół oraz jak modlili się żołnierze w czasach komunizmu. Są także modlitewniki ze św. Janem Pawłem II, za które ofiara jest dobrowolna. Dochód przeznaczamy na remonty parafialne.

11. Na stoliku z prasą wyłożone są kartki do wypominków. Można je składać w zakrystii po Mszach św. Wypominki roczne odczytywane będą przed poranną Mszą św. w każdą niedzielę, a jednorazowe w oktawie uroczystości Wszystkich Świętych (2-8 listopada) w łączności z modlitwą różańcową.

12. W piątek z racji uroczystości św. Jana Pawła II nie obowiązuje post piątkowy.

2021-10-09
XXVIII Niedziela Zwykła

1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
środa – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego
piątek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa.

w kaplicy w Turznie o godz. 16.30, a w kościele po Mszy św. wieczornej. W niedzielę Różaniec o godz. 11.00. Dzieci uczestniczące w Różańcu będą otrzymywały obrazki.

o sakramencie pokuty i o odpustach.

4. Dziś przeżywamy Dzień Papieski. Przed kościołem zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

5. Dzisiejsza kolekta gospodarcza przeznaczona jest na cele inwestycyjne w naszej parafii.

6. W środę 13 października ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Tego dnia Różaniec odmówimy tradycyjnie o godz. 17.30 w łączności z procesją maryjną.

7. Za tydzień w niedzielę 17 października na Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie dla dzieci
i rodziców przygotowujące do przyjęcia I Komunii św.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Toruniu odbędzie się uroczysta inauguracja diecezjalnego etapu Synodu Biskupów zwołanego przez papieża Franciszka.

9. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się
24 października w łączności z Mszą św. o godz. 11.30.

10. Osoby jadące na pielgrzymkę do Częstochowy i Leśniowa proszę o dokonanie wpłaty
w zakrystii. Wyjazd 16 października o godz. 6.00 z parkingu przy kościele. Wyżywienie
we własnym zakresie. Powrót w godzinach nocnych.

11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W najnowszej „Niedzieli” przeczytamy między innymi o Synodzie Biskupów oraz ciekawe artykuły o modlitwie różańcowej czy finansach w Kościele, a w naszym diecezjalnym dodatku artykuł o pielgrzymce do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach, w której uczestniczyli także nasi parafianie.

12. Na stoliku z prasą wyłożone są kartki do wypominków. Można je składać w zakrystii po Mszach św.

13. Biuro parafialne czynne w poniedziałki i czwartki w godz. 18.30-19.00.