Parafia Wniebowzięcia
w Gostkowie

2023-09-23
XXV Niedziela zwykła

1. Obchodzimy XXV niedzielę zwykłą w ciągu roku. W tym tygodniu: w środę - wspomnienie św. Wincentego a Paulo, w czwartek - wspomnienie św. Wacława, a w piątek - święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

2. We wtorek o godz. 18.30 w salce parafialnej spotkanie Kręgu biblijnego.

3. W zakrystii można odbierać deklaracje dla dzieci, które w 2024 r. mają przystąpić do I Komunii św. oraz deklaracje dla młodzieży klas drugich szkół ponadpodstawowych, która rozpocznie swoje przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Wypełnione deklaracje należy dostarczyć do końca września wraz z aktem chrztu, jeśli chrzest odbył się w innej parafii.

4. Spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w przyszłą niedzielę 1 października w łączności z Mszą św. o godz. 9.30. Przypominam, że uroczystość I Komunii św. odbędzie się 12 maja.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, które sprawować będziemy w następującym porządku:
    • w niedziele – na przemian po Mszach św. 1 października po Mszy św. o godz. 7.30;
    • od poniedziałku do piątku – pomiędzy Mszami św. o godz. 17.30;
    • w soboty – w kaplicy w Turznie o godz. 16.30, a w kościele po Mszy św.: 7 października po Mszy św. o godz. 8.00, w pozostałe soboty po Mszy św. o godz. 18.00.
    Podobnie jak w ubiegłych latach chcemy, by w prowadzenie modlitwy włączały się całe rodziny.     Chętne rodziny prosimy o wpisywanie się do grafiku w zakrystii.
    Za udział w nabożeństwach różańcowych dzieci będą otrzymywać obrazki ze świętymi, które     wklejać będą do specjalnych książeczek.

6. Za tydzień na Mszy św. o godz. 9.30 odbędzie się uroczyste przyjęcie Kornela Zdrojewskiego w poczet ministrantów.

7. W przyszłą niedzielę 1 października odpust ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie. Suma odpustowa o godz. 12.00.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Są nowe czasopisma misyjne, a w "Niedzieli" przeczytamy m.in. o misji specjalnej Ojca Pio, o tym czy mamy bać się Boga, o dożynkach w parafii Gronowo i o związkach błgosławonej rodziny Ulmów z naszą diecezją.  Dostępny jest także kolejny numer kwartalnika "Niedziela. Magazyn" w cenie 15 zł. Tym razem numer poświęcony jest bitwie o pamięć. Przeczytamy m.in. o korzeniach świętości bł. Jerzego Popiełuszki oraz o kulisach wyboru św. Jana Pawła II.

2023-09-15
XXIV Niedziela zwykła

1. Obchodzimy XXIV niedzielę zwykłą w ciągu roku. W tym tygodniu: w poniedziałek święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski, w czwartek święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.

2. W ubiegłą niedzielę w ramach kolekty gospodarczej zebraliśmy 2383 zł.

3. W sobotę 23 września zapraszamy dzieci na pierwsze spotkanie „Bożych owieczek”. Spotkanie odbędzie się w salce parafialnej o godz. 10.

4. W zakrystii dzieci mogą odbierać „Bożą iskrę”. Część z rozwiązaniem zadania odcinamy i przynosimy na następną niedzielę, gdzie podczas Mszy św. o godz. 9.30 odbędzie się losowanie nagrody.

5. Można już zamawiać intencje na rok 2024 r. Informuję, że w roku 2024 Msze św. zbiorowe będą odprawiane zawsze w pierwszy piątek i trzecią niedzielę każdego miesiąca. Intencje składane przy okazji tych Mszy przeznaczamy na ogrzewanie naszego kościoła w okresie zimowym.

6. W zakrystii można odbierać deklaracje dla dzieci, które w 2024 r. mają przystąpić do I Komunii św. oraz deklaracje dla młodzieży klas drugich szkół ponadpodstawowych, która rozpocznie swoje przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Wypełnione deklaracje należy dostarczyć do końca września wraz z aktem chrztu, jeśli chrzest odbył się w innej parafii. Spotkania przygotowujące do tych sakramentów rozpoczną się w październiku.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W nowej "Niedzieli" przeczytamy m.in. Relacja z beatyfikacji rodziny Ulmów; o miłości w Biblii; o tym kto kradnie nam dzieci i co zrobić, by dzieci przyciągnąć do Chrystusa.