Parafia Wniebowzięcia
w Gostkowie

2022-09-24
XXVI Niedziela zwykła

1. Dziś 26. niedziela zwykła w ciągu roku. W nadchodzącym tygodniu we wtorek wspominamy św. Wincentego a Paulo, w środę św. Wacława, w czwartek święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w piątek wspomnienie św. Hieronima, a w sobotę św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca:

• Msza św. wynagradzająca z modlitwą różańcową o godz. 8.00;
  • Odwiedziny chorych z Gostkowa i Tylic od godz. 10.00.

3. W sobotę rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, które sprawować będziemy:
  • od poniedziałku do piątku – pomiędzy Mszami św. o godz. 17.30;
  • w soboty – w kaplicy w Turznie o godz. 16.30, a w kościele po Mszy św. 1 października po Mszy o godz. 8.00, w kolejne soboty po Mszy św. o godz. 18.00.
  • w niedziele – na przemian po Mszach św. W niedzielę 2 października po Mszy św. o godz. 7.30.

4. W niedzielę w Grębocinie odpust ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Suma odpustowa o godz. 12.00.

5. Spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci, które w przyszłym roku przestąpią do I Komunii św. odbędzie się 2 października w łączności z Mszą św. o godz. 9.30. Przypominamy, że I Komunia św. odbędzie się w drugą niedzielę maja.

6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W nowym numerze „Niedzieli” m.in. relacja z uroczystości odpustowych w Rywałdzie oraz ciekawe rozważania o umieraniu i nadziei.

2022-09-17
XXV Niedziela zwykła

1. Dziś 25. niedziela zwykła w ciągu roku. W nadchodzącym tygodniu w środę obchodzimy święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, w piątek wspomnienie św. Pio z Pietrelciny.

2. W ubiegłą niedzielę w ramach kolekty gospodarczej zebraliśmy 2347 zł. Bóg zapłać za ofiarność.

3. W minionym tygodniu odbył się kolejny etap prac związanych z oświetleniem prezbiterium i ołtarza głównego w naszym kościele.

4. Gratulujemy sołectwu Tylice za zwycięstwo w konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy oraz sołectwu Turzno za zdobycie I miejsca w konkursie na najpiękniejszy witacz dożynkowy.

5. We wtorek 13 września w naszej parafii bp Wiesław Śmigiel udzielił sakramentu bierzmowania dwunastu młodym osobom z naszej parafii. Młodzieży życzymy obfitości darów Ducha Świętego i wierności Chrystusowi.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W nowym numerze „Niedzieli” m.in. relacja z rekolekcji dla organistów oraz z uroczystości konsekracji dziewic w naszej diecezji.