Parafia Wniebowzięcia
w Gostkowie

2024-06-24
XII Niedziela zwykła

1.    Przeżywamy XII Niedzielę zwykłą. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:
•    poniedziałek – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
•    czwartek – uroczystość NMP Nieustającej Pomocy, patronki naszej diecezji
•    piątek – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika
•    sobota – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

2.    Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy:
•    w dni powszednie – pomiędzy Mszami św. ok. godz. 17.30
•    w soboty – w kaplicy w Turznie o godz. 16.30, w kościele po Mszy św. ok. godz. 18.45
•    w niedzielę – dziś po Mszy św. o godz. 11.30. Za tydzień po Mszy św. o godz. 7.30.

3.    W czwartek obchodzimy uroczystość NMP Nieustającej Pomocy, patronki naszej diecezji. Dlatego nowenna za wstawiennictwem Matki Bożej wyjątkowo w czwartek o godz. 18.00 w łączności z Mszą św. Intencje do Matki Bożej możemy składać do skrzynki na bocznym ołtarzu.

4.    W tym tygodniu, z racji wyjazdu z ministrantami, biuro parafialne nieczynne. W sprawach pilnych można kontaktować się telefonicznie z ks. kan. Wojciechem Skolmowskim, proboszczem z Rogowa.

5.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszej "Niedzieli" m.in. o roli ojca i męskiej odpowiedzialności; jakie muzea warto odwiedzić podczas wakacji i jak nauczyć dziecko porządku; o obchodach 25. rocznicy wizyty Jana Pawła II w Toruniu. Jest też nowy numer kwartalnika "Magazyn.Niedziela", a w nim ciekawostki dotyczące skarbów ukrytych w bazylice Świętej Trójcy w Chełmży.

6.    3 lipca (środa) odbędzie się diecezjalna pielgrzymka Żywego Różańca do Chełmna. Rozpoczęcie o godz. 9.30, a zakończenie ok. godz. 15.00. Chętni mogą zapisywać się w zakrystii po Mszach św. do czwartku 27 czerwca. Koszt 35 zł.

7.    W dniach 18-21 lipca odbędą się Diecezjalne Dni Młodzieży w Hartowcu. Szczegółowe informacje i program znajdują się na naszej stronie internetowej. Koszt udziału to 100 zł plus dojazd. Młodzież, która chciałaby wybrać się na to wydarzenie prosimy o kontakt z księdzem proboszczem. Zapisy tylko do końca czerwca.

2024-06-15
XI Niedziela zwykła

1. Przeżywamy XI Niedzielę zwykłą. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:
    • poniedziałek – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika
    • piątek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

2. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy:
    • w dni powszednie – pomiędzy Mszami św. ok. godz. 17.30
    • w soboty – w kaplicy w Turznie o godz. 16.30, w kościele po Mszy św. ok. godz. 18.45
    • w niedzielę – dziś po Mszy św. o godz. 9.30. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30.

3. Wszystkich zaangażowanych w uroczystość Bożego Ciała oraz w oktawę, członków wspólnot modlitewnych i formacyjnych: Żywego Różańca, Kręgu biblijnego, Bożych owieczek, służby liturgicznej i wspólnoty młodzieżowej, wraz z rodzinami, zapraszam dziś na godz. 15.00, do wspólnego świętowania przy ognisku w ogrodzie parafialnym. Zapewnione zostają zimne napoje, kawa, herbata, chleb, naczynia oraz kije do pieczenia kiełbasek. Każdy przynosi ze sobą kiełbaski dla siebie – tyle ile zje. Zapewniamy także strefę kibica dla fanów piłki nożnej.

4. W dniach 17 i 18 czerwca w naszej szkole odbywać się będą rekolekcje kończące rok szkolny i na rozpoczęcie wakacji. Poprowadzi je ks. Karol Rafalski, kapelan strzelców wraz z członkami Jednostki Strzeleckiej oraz animatorzy oazowi.

5. W czwartek 20 czerwca w naszej parafii odbędzie się zjazd kursowy rocznika święceń księdza proboszcza. Tego dnia o godz. 16.30 modlitwa różańcowa w intencji powołań. W czwartek będzie tylko jedna Msza św. o godz. 17.00, a po niej nabożeństwo czerwcowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania do służby w Kościele.

6. Z racji zjazdu kursowego księdza proboszcza w tym tygodniu biuro parafialne czynne tylko w poniedziałek.

7. W piątek o godz. 17.00 Msza św. dziękczynna za dobrze przeżyty rok szkolny oraz w intencji dzieci i młodzieży na rozpoczęcie wakacji.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszej "Niedzieli" m.in. o tym czy czeka nas katolickie podziemie; czy można odziedziczyć winę; sylwetka nowego polskiego błogosławionego - ks. Michała Rapacza; relacja z obchodów 130. rocznicy powstania Zgromadzenia Sióstr Pasterek, a także przepisy na dania z kalafiora i kalarepy.

9. Na stronie internetowej naszej parafii możemy zapoznać się z listem Episkopatu Polski dotyczącym ochrony życia ludzkiego.

10. 3 lipca (środa) odbędzie się diecezjalna pielgrzymka Żywego Różańca do Chełmna. Rozpoczęcie o godz. 9.30, a zakończenie ok. godz. 15.00. Chętni mogą zapisywać się w zakrystii po Mszach św. lub bezpośrednio u księdza proboszcza.

11. W dniach 18-21 lipca odbędą się Diecezjalne Dni Młodzieży w Hartowcu. Szczegółowe informacje i program znajdują się na naszej stronie internetowej. Koszt udziału to 100 zł plus dojazd. Młodzież, która chciałaby wybrać się na to wydarzenie prosimy o kontakt z księdzem proboszczem. Zapisy tylko do końca czerwca.

12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stefanię Rumińską, która przeżyła prawie 101 lat. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.