Parafia Wniebowzięcia
w Gostkowie

2024-02-24
II Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś II Niedziela Wielkiego Postu przeżywana jako dzień modlitwy, postu i wsparcia dla misjonarzy. Przed kościołem członkowie rady parafialnej przeprowadzają zbiórkę do puszek na pomoc dla misjonarzy.

2. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:
    • pierwszy piątek miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. od godz. 16.00 do 17.00. O godz. 18.00 Msza św. zbiorowa. Intencje można jeszcze składać
w zakrystii po Mszach św.;
    • pierwsza sobota miesiąca – o godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca, a po niej modlitwa różańcowa;
    • odwiedziny chorych – w piątek od godz. 9.00 – Kamionki, Turzno i Lipniczki. W sobotę od godz. 10.00 – Gostkowo i Tylice. Liczba odwiedzanych chorych zwiększyła się, dlatego proszę rodziny o cierpliwość i wyrozumiałość w oczekiwaniu na kapłana.

3. Nabożeństwa wielkopostne:
    • Droga Krzyżowa – w piątki: w kaplicy w Turznie o godz. 16.30; w kościele pomiędzy Mszami św., ok. godz. 17.30. Za udział w nabożeństwie dzieci będą otrzymywać obrazki, które wklejać będą do specjalnych książeczek.
    • Gorzkie Żale – w kaplicy w Turznie w soboty o godz. 16.30; w kościele w niedziele po Mszy św. o godz. 11.30.
    Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

4. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 17-20 marca. Poprowadzi je dla nas ks. Sławomir Sobierajski, proboszcz z parafii w Jabłonowie-Zamku. Spowiedź wielkopostna z udziałem zaproszonych kapłanów we wtorek 19 marca.

5. W każdy piątek Wielkiego Postu podczas Mszy Świętych zbierane są ofiary na tacę w ramach parafialnej jałmużny wielkopostnej dla najbardziej potrzebujących w naszej parafii.

6. W ramach naszej wielkopostnej jałmużny chcemy także wesprzeć toruńskie hospicjum dla dzieci „Nadzieja”. Na bocznym ołtarzu przedstawiającym ukrzyżowanie Jezusa jest koszyk, w którym znajdują się serca z wypisanymi konkretnymi produktami potrzebnymi do pielęgnacji dzieci w hospicjum. Można wylosować sobie jedno lub kilka serc i zakupić potrzebne produkty. Przy bocznym ołtarzu ustawiony jest kosz, w którym możemy umieszczać zakupione produkty.

7. Spotkania wspólnot w tym tygodniu:
    • wtorek – godz. 18.30 – Krąg biblijny
    • piątek – godz. 18.30 – wspólnota młodzieżowa.

8. W przyszłą niedzielę w łączności z Mszą św. o godz. 9.30 spotkanie dla dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii św.

9. W niedzielę 10 marca młodzież przygotowująca się do bierzmowania przeżywać będzie swój wielkopostny dzień skupienia. Spotkanie odbędzie się w Domu Katolickim w Grębocinie i poprowadzi je wspólnota "Góra Błogosławieństw".  Rozpoczęcie o godz. 11.00. Zakończenie ok godz. 18.00. Wyjazd busem z parkingu przy naszym kościele o godz. 10.30.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W "Niedzieli" przeczytamy m.in. o tym dlaczego celibat jest ważny dla Kościoła; jak post pomaga walczyć z wadami; o protestach rolników; odwiedzimy Papuę Nową Gwineę oraz poznamy biblijne smaki Ziemi Świętej.

2024-02-17
I Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś I Niedziela Wielkiego Postu. Zachęcam do podejmowania postanowień wielkopostnych, które pomogą nam dobrze przygotować się na święta Zmartwychwstania Pańskiego.

2. W kalendarzu liturgicznym w czwartek obchodzimy święto Katedry św. Piotra Apostoła, a w piątek wspomnienie bł. Stefana Frelichowskiego, kapłana i męczennika.

3. W ubiegłą niedzielę w ramach kolekty inwestycyjnej zebraliśmy 2873 zł. Bóg zapłać za ofiarność. Zapewniam wszystkich o mojej wdzięcznej modlitwie w waszych intencjach.

4. Nabożeństwa wielkopostne:
    Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

5. Już dziś zaplanujmy sobie czas na rekolekcje wielkopostne, które w naszej parafii odbędą się w dniach 17-20 marca. Poprowadzi je dla nas ks. Sławomir Sobierajski, proboszcz z parafii w Jabłonowie-Zamku. Spowiedź wielkopostna z udziałem zaproszonych kapłanów we wtorek 19 marca.

6. W każdy piątek Wielkiego Postu podczas Mszy Świętych zbierane będą ofiary na tacę w ramach parafialnej jałmużny wielkopostnej dla najbardziej potrzebujących w naszej parafii.

7. W ramach naszej wielkopostnej jałmużny chcemy także wesprzeć toruńskie hospicjum dla dzieci „Nadzieja”. Na bocznym ołtarzu przedstawiającym ukrzyżowanie Jezusa jest koszyk, w którym znajdują się serca z wypisanymi konkretnymi produktami potrzebnymi do pielęgnacji dzieci w hospicjum. Można wylosować sobie jedno lub kilka serc i zakupić potrzebne produkty. Od następnej niedzieli przy bocznym ołtarzu ustawiony będzie kosz, w którym będziemy mogli umieszczać zakupione produkty.
Dzieci ze wspólnoty „Boże owieczki” podczas ostatniego spotkania przygotowały kartki z życzeniami dla dzieci z hospicjum. Zachęcamy wszystkie dzieci do przygotowania takich kartek z pozdrowieniami. Przekażemy je razem z produktami w ostatnim tygodniu Wielkiego postu.

8. Dziś do naszego dekanatu przybędą relikwie bł. Rodziny Ulmów. O godz. 18.00 w konkatedrze w Chełmży Msza św. w intencji rodzin naszego dekanatu, a po niej czuwanie modlitewne zakończone Apelem Jasnogórskim. Osoby, które zapisały się na wspólny wyjazd autokarem proszę o przybycie na parking przy kościele na godz. 17.00.

9. Spotkania wspólnot w tym tygodniu:
    • wtorek – godz. 18.30 – Krąg biblijny
    • piątek – godz. 18.30 – wspólnota młodzieżowa.

10. Za tydzień w drugą niedzielę Wielkiego Postu przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc misjonarzom. O przeprowadzenie zbiórki proszę członków rady parafialnej.

11. W niedzielę 10 marca odbędzie się wielkopostny dzień skupienia dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Szczegóły młodzież otrzyma wkrótce.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W "Niedzieli" przeczytamy m.in. o uczciwości w biznesie, o problemie pijaństwa i narkomanii wśród małoletnich, o życiu bez rąk – historia Przemka Wieczorka oraz dietetyczne przepisy na dobry humor.