2024-04-13
III Niedziela Wielkanocy

1. Dziś III Niedziela Wielkanocna przeżywana jako Niedziela Biblijna. Dziś także 8. Narodowe Czytanie Pisma Swiętego. Zachęcam do rodzinnej lektury Dziejów Apostolskich.

3. Za tydzień obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza, dzień szczególnej modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Z tej okazji w naszej parafii gościć będziemy wicerektora toruńskiego seminarium ks. dr. Michała Oleksowicza wraz z klerykami. Ks. Michał będzie głosił nam słowo Boże, a klerycy podzielą się świadectwem swojego powołania. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu.

4. Za tydzień w łączności z Mszą św. o godz. 11.30 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

5. Przypominam o możliwości składania intencji na nowennę do Matki Bożej Nieustajacej Pomocy. W tym celu ustawiona jest skrzynka na intencje na bocznym ołtarzu.

6. W Wielki Piątek podczas zbiórki na pomoc dla chrześcijan w Ziemi Świętej zebraliśmy 1355 zł, a w ubiegłą niedzielę na dzieła charytatywne Caritas zebraliśmy 1087 zł. Bóg zapłać za ofiarność.

7. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na cele gospodarcze.

8. W tym tygodniu posługę duszpasterską w naszej parafii pełnić będzie ks. Wojciech Skolmowski, proboszcz z Rogowa. Biuro parafialne czynne normalnie. W sprawach pilnych proszę kontaktowac się z ks. Wojciechem pod numerem telefonu – 501 935 556.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W "Niedzieli" przeczytamy m.in. o pielgrzymce naszych parafian do Górki Klasztornej, o motoświęconce w naszej parafii oraz o naszej Terenowej Drodze Krzyżowej. Dowiemy się w jaki sposób Maryja uczy nas pobożności oraz odkryjemy ślady biblijne w Turcji.

2024-04-06
Niedziela Miłosierdzia Bożego

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Przed kościołem zbiórka do puszek na dzieła charytatywne Caritas. Zbiórkę przeprowadzają członkowie zespołu charytatywnego.

2. Dziś na Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie dla dzieci i rodziców w ramach przygotowania do I Komunii św. Kolejne spotkanie za tydzień 14 kwietnia także na Mszy o 9.30.

3. W poniedziałek 8 kwietnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Podczas każdej Mszy św. w sposób uroczysty odbędzie sie przystąpienie do dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Księga Duchowej Adopcji będzie wyłożona przez cały tydzień na bocznym ołtarzu. Zachęcam do włączenia się w to piękne dzieło.

4. We wtorek o godz. 18.30 spotkanie Kręgu Biblijnego.

5. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie wspólnoty dziecięcej "Boże owieczki".

6. W tym tygodniu biuro parafialne czynne tylko w czwartek w godz. 18.30-19.00.

7. Przypominam o możliwości składania intencji na nowennę do Matki Bożej Nieustajacej Pomocy. W tym celu ustawiona jest skrzynka na intencje na bocznym ołtarzu.

8. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na cele gospodarcze.

9. Za tydzień z grupą parafian udajemy się na pielgrzymkę do Gruzji. Wyjazd busem o godz. 15.00 z parkingu przy kościele.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W "Niedzieli" przeczytamy m.in. o historii zwiastowania; rozmowę z kustoszem sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach; rozmowę o depresji i o konferencji na ten temat, która odbędzie się 13 kwietnia w Toruniu; o tym jak nauczyć się empatii; poznamy też historię aktora, który wcielił się w postać Jezusa w serialu "The Chosen" – o jego drodze od roli do wiary. Dla smakoszy przepisy na smakołyki z mięsem mielonym.