Parafia Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Gostkowie

2022-07-02
XIV Niedziela Zwykła

1. Dziś 14. niedziela zwykła w ciągu roku. W nadchodzącym tygodniu wspominać będziemy m.in.:

  • środa (6 lipca) – bł. Marię Teresę Ledóchowską
  • piątek (8 lipca) – św. Jana z Dukli.

2. W pierwszy czwartek miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. w godzinach od 16.00 do 17.00.

3. Serdecznie zapraszamy do pielgrzymowania na Jasną Górę z grupą zieloną. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 2-12 sierpnia. Wyjście z Wąbrzeźna 2 sierpnia. Wszyscy, którzy chcą się zapisać, albo wspomóc organizację pielgrzymki – grupy zielonej, prosimy o kontakt z przewodnikiem grupy. Zapisy i informacje u ks. Mateusza Wiśniewskiego – tel. 698 266 465, e-mail: vision.gdz@gmail.com .

4. Studium Muzyki Kościelnej Diecezji Toruńskiej ogłasza nabór na nowy rok akademicki. W studium można kształcić się w kierunku organisty lub kantora. Szczegóły na plakacie w gablocie.

5. Tegoroczne dożynki parafialne odbędą się 28 sierpnia. Członków Rady Parafialnej, sołtysów oraz przedstawicieli Rad Sołeckich, Kół Gospodyń Wiejskich oraz grupy Moto Gostkowo zapraszam na spotkanie organizacyjne we wtorek 5 lipca na godz. 19.00 do salki parafialnej.

6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W nowym numerze „Niedzieli” m.in. o katolikach na urlopie, czyli o sztuce wypoczywania oraz o tym, czy cierpienie może mieć sens, a także o miejscu objawień św. Michała Archanioła.

7. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na cele gospodarcze.

8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Bogumiła Kuliga, lat 64. Zmarł także śp. Mieczysław Gliński, lat 82. Rodzinom zmarłych składamy wyrazy współczucia. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

 

2022-06-25
XIII Niedziela zwykła

1. Dziś 13. niedziela zwykła w ciągu roku. W nadchodzącym tygodniu przeżywać będziemy dwie uroczystości:

  • poniedziałek (27 czerwca) – uroczystość NMP Nieustającej Pomocy, Patronki naszej diecezji
  • środa (29 czerwca) – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

2. Dziś na każdej Mszy św. modlitwa za małżeństwa i rodziny w ramach kończącego się Roku Rodziny.

3. Nabożeństwo czerwcowe dziś po Mszy św. o godz. 11.30 oraz w dni powszednie między Mszami św. o godz. 17.30.

4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:
  • pierwszy piątek miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. w godzinach od 16.00 do 17.00;
  • pierwsza sobota miesiąca – Msza św. wynagradzająca za grzechy o godz. 8.00, a po niej nabożeństwo wynagradzające z modlitwą różańcową;
  • odwiedziny chorych z Komunią św.: w piątek od godz. 9.00 – Kamionki, Turzno i Lipniczki; w sobotę od godz. 9.30 – Gostkowo i Tylice.

5. W sobotę 2 lipca OSP Turzno świętuje jubileusz 100-lecia istnienia. Świętowanie rozpocznie się Mszą św. w naszym kościele o godz. 14.00, a po niej odbędzie się festyn na terenie Szkoły Podstawowej w Turznie.

6. Serdecznie zapraszamy do pielgrzymowania na Jasną Górę z grupą zieloną. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 2-12 sierpnia. Wyjście z Wąbrzeźna 2 sierpnia. Wszyscy, którzy chcą się zapisać, albo wspomóc organizację pielgrzymki – grupy zielonej, prosimy o kontakt z przewodnikiem grupy. Zapisy i informacje u ks. Mateusza Wiśniewskiego – tel. 698 266 465, e-mail: vision.gdz@gmail.com .

7. Tegoroczne dożynki parafialne odbędą się 28 sierpnia. Członków Rady Parafialnej, sołtysów oraz przedstawicieli Rad Sołeckich, Kół Gospodyń Wiejskich oraz grupy Moto Gostkowo zapraszam na spotkanie organizacyjne we wtorek 5 lipca na godz. 19.00 do salki parafialnej.

8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W nowym numerze „Niedzieli” m.in. rozmowa z bp. Wiesławem o kończącym się Roku Rodziny oraz tekst o tym, jak pokochać „kosmitów” z sąsiedztwa.

9. Bóg zapłać za wszelkie wyrazy wsparcia po śmierci mojej mamy, delegacjom za udział w pogrzebie, modlitwę i ofiarowaną Komunię św. Zapewniam o mojej wdzięcznej modlitwie.

10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Miłosza Gąsiora, lat 20. Rodzinie zmarłego składamy wyrazy współczucia. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie...