2024-03-23

TRIDUUM PASCHALNE

Zachęcamy do udziału w największych tajemnicach zbawienia.

WIELKI CZWARTEK
Msza Wieczerzy Pańskiej - godz. 18.00.

Po zakończonej liturgii nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw. ciemnicy. Indywidualna adoracja potrwa do godz. 22.

WIELKI PIĄTEK
Liturgia Męki Pańskiej - godz. 18.00.

Adoracja Pana Jezusa w „ciemnicy” trwać będzie od godz. 9.00 do rozpoczęcia liturgii.

W Wielki Piątek trwa święty post paschalny tzn., że zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz post ścisły, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia.

- godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego
- godz. 18.00 – rozpoczęcie Liturgii Męki Pańskiej.

Podczas liturgii cześć krzyżowi oddawać będziemy przez ucałowanie, ukłon lub przyklęknięcie. Każdy oddaje cześć krzyżowi według własnego uznania.

Po zakończonej liturgii nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i rozpocznie się adoracja, która trwać będzie przez całą noc i następny dzień, aż do rozpoczęcia obrzędów Wigilii Paschalnej.

Straż nocną przy Grobie Pańskim pełnią strażacy.

- godz. 20.30 – Litania do Krwi Chrystusa, nabożeństwo Gorzkich żali i rozpoczęcie Terenowej Drogi    Krzyżowej.

WIELKA SOBOTA
Adoracja Najświętszego Sakramentu aż do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej.

Zachęcam do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych jako przedłużenie postu    paschalnego.

Święcenie pokarmów odbędzie się w następującym porządku:
        ◦ godz. 13.30 - w kaplicy w Turznie
        ◦ godz. 14.00 - w świetlicy w Kamionkach Dużych
        ◦ godz. 15.00 - w kościele w Gostkowie (w łączności z koronką do Bożego Miłosierdzia).
        ◦ godz. 16.00 - motoświęconka na parkingu przykościelnym w Gostkowie.

Zachęcam do pielęgnowania zwyczaju wspólnej, rodzinnej modlitwy przed śniadaniem     wielkanocnym.
        ◦ godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia
        ◦ ok. godz. 19.00 – zakończenie adoracji.

Liturgia Wigilii Paschalnej
    - godz. 19.00 – rozpoczęcie liturgii.

Podczas obrzędów odnowimy przyrzeczenia chrzcielne, dlatego proszę o przyniesienie swoich świec, najlepiej chrzcielnych. Małe świece będą także wyłożone na stoliku z prasą.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA
        ◦ godz. 6.00 – Msza św. z procesją rezurekcyjną