2023-03-23

Terenowa Droga Krzyżowa

Rozpoczynamy zapisy na tegoroczną Terenową Drogę Krzyżową w Wielki Piątek (7 kwietnia).

W tym roku proponujemy trzy trasy o rożnej długości:
    • Trasa I (6 km) – z Gostkowa ulicami Ekologiczną i Lipową przez Folsąg do kościoła;
    • Trasa II (10 km) – z Gostkowa do Tylic, a następnie przez Folsąg, ulicami Lipową i Ekologiczną do kościoła;
    • Trasa III (15 km) – z Gostkowa do Turzna, ulicami Kasztanową i Wiejską do Kamionek Dużych, następnie przez Morczyny i Folsąg do kościoła.

Zapisy do Niedzieli Palmowej 1 kwietnia w zakrystii, biurze parafialnym lub mailowo na adres gostkowo@diecezja-torun.pl . Przy zapisie należy podać wybraną trasę.
Zapisy konieczne są w celu przygotowania odpowiedniej liczby przewodników.
  • Drogę Krzyżową rozpoczynamy wspólnie w kościele o godz. 20.30 od odmówienia litanii do Krwi Chrystusa. Będziemy wyruszać w małych grupach, by uniknąć masowych przejść. Każdy wędruje indywidualnie lub w małej grupie na własną odpowiedzialność.
  • Należy pamiętać o założeniu kamizelek odblaskowych i zabraniu latarek.
  • Wędrować będziemy w ciszy zatrzymując się w oznaczonych miejscach na indywidualne rozważanie przygotowanych tekstów.
  • Przed wyruszeniem, każda zapisana osoba, przy wyjściu z kościoła otrzyma rozważania poszczególnych stacji oraz opis trasy. Drogę Krzyżową kończymy indywidualnie w kościele nawiedzając Pana Jezusa spoczywającego w grobie.
  • Wkrótce trasy będą dostępne do pobrania w aplikacji TRASEO.