2023-04-08

Zmarł ks. kan. Józef Witkowski

W Wielki Piątek 7 kwietnia br. zmarł w 83. roku życia i 59. roku kapłaństwa pochodzący z naszej parafii śp. ks. kanonik dr Józef Witkowski.

Urodził się i wychował w naszej parafii. Tu przyjął wszystkie sakramenty święte i odprawił swoją pierwszą Mszę św.

Po święceniach posługiwał jako wikariusz w Chojnicach. Następnie przez 8 lat był proboszczem w Nawrze, a później (również 8 lat) w Lisewie. Najdłużej posługiwał w parafii Chrystusa Króla w Toruniu, której był proboszczem przez 27 lat.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniach 11 i 12 kwietnia w następującym porządku:
  • Wtorek, 11 kwietnia - Toruń – kościół Chrystusa Króla
O godzinie 18.00 eksporta do kościoła i Msza św. w intencji zmarłego pod przewodnictwem ks. prał. Marka Rumińskiego. Bezpośrednio po zakończeniu liturgii czuwanie modlitewne do godziny 21.00.
  • Środa, 12 kwietnia – Toruń - kościół Chrystusa Króla
O godzinie 10.00 Msza św. w intencji zmarłego pod przewodnictwem bpa Andrzeja Suskiego. Bezpośrednio po niej przejazd do kościoła parafialnego w Lisewie.
  • Środa, 12 kwietnia – Lisewo – kościół p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
O godzinie 13.00 Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem bpa Józefa Szamockiego i obrzęd ostatniego pożegnania na cmentarzu parafialnym.

Polecajmy zmarłego Kapłana, naszego rodaka, Bożemu Miłosierdziu.