2024-03-21

Terenowa Droga Krzyżowa - informacje

W Wielki Piątek (29 marca) o godz. 20.30 rozpoczynamy Terenową Drogę Krzyżową. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami praktycznymi, które ułatwią nam duchową wędrówkę.

W tym roku proponujemy trzy trasy o rożnej długości:
    • Trasa I - 20 km – Gostkowo-Lipniczki-Kolonia Papowska-Rogowo-Turzno-Folsąg-Tylice-Gostkowo;

• Trasa II - 13 km – Gostkowo (ul. Ekologiczna)-Kamionki Duże-Morczyny-Folsąg-Gostkowo

• Trasa III - 6 km – Gostkowo (w kierunku Folsąga)-ul. Ekologiczna-Folsąg-Gostkowo.

Drogę Krzyżową rozpoczynamy wspólnie w kościele o godz. 20.30 od odmówienia litanii do Krwi Chrystusa. Będziemy wyruszać w małych grupach, by uniknąć masowych przejść. Każdy wędruje indywidualnie lub w małej grupie na własną odpowiedzialność.

Należy pamiętać o założeniu kamizelek odblaskowych i zabraniu latarek.

Wędrować będziemy w ciszy zatrzymując się w oznaczonych miejscach na indywidualne rozważanie przygotowanych tekstów.

Przed wyruszeniem, każda zapisana osoba, przy wyjściu z kościoła otrzyma rozważania poszczególnych stacji oraz opis trasy.

Drogę Krzyżową kończymy indywidualnie w kościele nawiedzając Pana Jezusa spoczywającego w grobie.