2022-03-19

Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi

Zapraszamy do udziału w Eucharystii 25 marca o godz. 17.00 w uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Podczas Mszy św. w naszym kościele będzie można podjąć dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego oraz odmówimy w łączności z papieżem Franciszkiem oraz naszym bp. Wiesławem Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu NMP.

W związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie, dnia 25 marca br., w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Jednocześnie Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie trwali w tym samym czasie zjednoczeni na modlitwie, pod przewodnictwem Biskupa Rzymu.

Kościół w Polsce pragnie odpowiedzieć na to papieskie wezwanie, dlatego zgodnie z apelem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, bp Wiesław Śmigiel dnia 25 marca br., w toruńskiej katedrze o godz. 17.45, w jedności z Następcą Świętego Piotra, dokona Aktu Poświecenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.

Biskup diecezjalny prosi, aby tego dnia we wszystkich kościołach w diecezji kapłani odmówili Akt wznosząc razem z wiernymi modlitwy do Boga w intencji pokoju na Ukrainie oraz w intencji nawrócenia Rosji.